یوگا چیست؟

یوگای ورزشی است که ریشه‌هایش هزاران سال است و در مشرق زمین وجود دارد و  در جهان بسیار فراگیر شده است. این ورزش در حقیقت مجموعه‌ای از تمرینات ذهنی و جسمی برای بالا بردنِ کیفیت زندگی است. یوگا به ‌عنوان یک ورزش روی اتحاد بین ذهن و جسم و تنفس عمیق تمرکز دارد. اضافه کردنِ تمرینات فیزیکی یوگا به روتین زندگی، به تنهایی می‌تواند باعث تقویت استقامت، قدرت، آرامش، انعطاف پذیری و به‌طور کلی حال خوب شود.

یوگا و پریود

برخی از بانوان هر ماه متأثر از پریود، شرایط ناخوشایندی نظیر درد را تجربه می کنند. واقعیت این است که سیکل باروری در بانوان توسط هورمون ها رقم می‌خورد. از سویی دیگر ترشح هورمون‌ها در بدن می‌تواند با برخی تمرینات ورزشی تضعیف یا تقویت شود. و بنابراین با انجام برخی از حرکات یوگا می‌توان انتظار داشت که پریود آرام و راحت‌تری را سپری کرد.

معرفی جمعه‌های یوگایی

اختصاص دادن تنها چند دقیقه از برنامه روزانه‌تان‌‌ به ورزش یوگا، باعث می‌شود تا فردی قوی‌تر و شادتر باشید. در مجموع انجام روزانه یوگا باعث بهبود استقامت، تناسب اندام، ضربان قلب، شرایط پریود و تنفس‌تان می‌شود.
خودتان را در حالتی تصور کنید که نیاز به آرامش و دور شدن از اضطراب و استرس دارید و در لحظه می‌خواهید با انجام تکنیک‌ها و تمرینات یوگا، روح وذهن خودتان را رها کنید و به اصطلاح ریلکس کنید.
اما هماهنگی زمان کلاس یوگا با زمان کار، وظایفی که در منزل به عهده دارید و کارهای شخصی‌تان از مواردی است که امکان دارد همواره ذهن شما را درگیر کند و مانع از بهره‌مندی شما از فواید یوگا شود.
شما با انتخاب گزینه آموزش مجازی یوگا، هر زمانی و در هر مکانی که خودتان بخواهید می‌توانید یوگا کنید و یوگا را بیاموزید.
به همین سادگی شما می‌توانید درجات بالای تعادل، آرامش و سلامتی را در زندگی‌تان تجربه کنید، ذهنتان را از دغدغه‌ها خالی و رها کنید و از دشواری‌های دوره پریود بکاهید. تلاش ما بر این است که اموزش‌های تخصصی یوگا را به صورت کامل و کاربردی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا از تجربیات و دانسته‌های مربی ما به صورت مجازی در هر زمان و مکان بهره مند شوید.
در هر قسمت از جمعه‌های یوگایی تافته، شاهد آموزش یک تمرین یوگای جدید به صورت کامل و با تنوع های مربوطه هستید. همچنین تعداد تکرار مناسب حرکت و ملاحظات انجام آن نیز بیان می‌شود.
جمعه‌های یوگایی آموزش حرکات یوگا از سطح مبتدی به پیشرفته را در بر می گیرد و می‌تواند به عنوان یک منبع آموزشی جامع همواره در اختیارتان باشد. با جمعه‌های یوگایی تافته همراه شوید.

فصل

۱

فصل اول جمعه‌های یوگایی با آموزش حرکات مبتدی یوگا آغاز می‌شود. این تمرینات به گونه ای انتخاب شده‌اند که برای داشتن پریودی آرام بسیار موثر اند.

فصل اول جمعه‌های یوگایی