مسئولیت اجتماعی تافته

بخش خصوصی از اجزاء تاثیرگذار و قدرتمند جامعه محسوب می‌ شود. تجارب جهانی مؤید آن است که سهم قابل توجهی از رفع موانع توسعه پایدار به عنوان یک مسئولیت اجتماعی برعهده این بخش از جامعه می‌باشد و از آنجا که مسئولیت مذکور فراتر از ملاحظات اقتصادی است، توجه و پایبندی به آن به عنوان یک تعهد اجتماعی از ارکان اصلی یک مجموعه تولیدی می‌باشد.
بر این اساس شرکت تافته آرین به عنوان یکی از برترین تولیدکنندگان محصولات سلولزی بهداشتی کشور، این مسئولیت اجتماعی را به مثابه یک تعهد ملی برای خود تعریف نموده و پیرو این هدف گذاری، گام‌های بلندی را در راستای حمایت از گروه‌های آسیب پذیر جامعه برداشته و سال‌های متمادی است که ارائه رایگان نوار بهداشتی را به معلولان، نیازمندان و آسیب دیدگان بلایای طبیعی نظیر سیل و زلزله وظیفه خود می‌داند.

مسئولیت اجتماعی تافته

سلامت بانوی ایرانی (سبا)

از آنجا که سلامت بانوان به واسطه عوامل مختلف بیولوژیکی و اجتماعی در معرض آسیب بیشتری نسبت به مردان قرار دارد و همچنین به دلیل داشتن تجربه‌هایی نظیر گذراندن مرحله بلوغ و پریود در زندگی، نیازمند توجه بیشتری می باشند؛ بخصوص بانوانی که از لحاظ معیشتی در شرایط مساعدی نیستند.
یکی از اقدامات مهم برای ارتقاء سلامت بانوان، تسهیل دسترسی همه آن‌ها به محصولات بهداشت پریود است که شرکت تافته آرین همواره تلاش نموده تا علاوه بر حفظ بهداشت و سلامت فردی، آرامش، راحتی و اعتماد به نفس را به بانوی ایرانی هدیه دهد و این مقوله را یک تکلیف و چه بسا یک رسالت برای خود می‌داند.
بنابراین، این شرکت در قالب طرح سلامت بانوی ایرانی (سبا) با دو هدف تسهیل دسترسی بانوان ایران به محصولات بهداشت پریود و ارتقاء سطح آگاهی جامعه در حوزه بهداشت پریود از طریق برگزاری پویش‌های اجتماعی سعی دارد تا گامی موثر برای بهداشت و سلامت بانوان ایران بردارد و از طریق طرح فوق در بهبود کیفیت زندگی بانوانی که به دلایل رایج همانند هنجارهای نادرست اجتماعی نمی‌توانند به مسائل سلامت و بهداشت خود توجه نمایند، موثر باشد.

حفاظت از محیط زیست

از آنجا که حمایت از محیط زیست نیز یکی از چالش‌های اساسی در زمان حال و آینده بشر است و امروزه اقدامات انسانی عامل اصلی تغییر و تخریب محیط زیست به شمار می‌رود؛ شرکت تافته آرین خود را به رعایت اصول بهداشت محیط کار خود شامل مصرف بهینه انرژی و جلوگیری از اتلاف آن، تلاش برای کاهش آلودگی در محیط، مدیریت پسماند و بازیافت زباله متعهد می‌داند.
شایان ذکر است علی رغم مصرف برخی مواد اولیه غیر قابل بازیافت در خط تولید محصولات سلولزی بهداشتی، این شرکت تلاش می‌کند خمیر کاغذ خود را به عنوان ماده اولیه اصلی تولید از منابعی تأمین نماید که فقط از مزارع صنعتی چوب که در آن به ازای قطع درختان، نهال اصلاح شده با سرعت رشد بالا کاشته می‌شود استفاده شود تا از تخریب جنگل‌ها و منابع طبیعی جلوگیری به عمل آید.