صدای مشتری

021-91007272

مسئولیت های اجتماعی

مسئولیت اجتماعی تافته چیست؟

ارتقاء سلامت بانوان ایرانی و دوستداری محیط زیست؛

مسئولیت اجتماعی تافته، مسئولیت شرکت تافته آرین است در برابر جامعه، انسانها و محیطی که در آن فعالیت می کند؛ این مسئولیت فراتر از ملاحظات اقتصادی است.

تجارب جهانی نیز مؤید این واقعیت است که بخش قابل اعتنایی از مسیر رفع تعارضات اجتماعی، کاهش مسائل توسعه پایدار، فقر زدایی و همین‌طور توجه به گروه‌های ویژه‌ی اجتماعی نظیر سالمندان، کودکان، نوجوانان، کم‌توانان ذهنی و جسمی و آسیب‌دیدگان حوادث و بلایای طبیعی، از گذرگاه مسئولیت اجتماعی بخش خصوصی عبور می‌کند. به علاوه، توجه به مقوله‌ی مسئولیت اجتماعی، با ایجاد و افزایش میزان مؤلفه‌هایی چون حس رضایت فردی و جمعی، همبستگی روابط، اعتماد میان افراد و همچنین روحیه‌ی تعاون، منجر به افزایش سرمایه‌ی اجتماعی خواهد شد.

بنابراین می‌توان گفت مسئولیت اجتماعی بخش خصوصی، ظرفیتی است که بخش خصوصی را قادر می‌سازد تا از دریچه‌ی آن، کنش‌های ارتباطی خود را با حوزه‌ی عمومی، اجتماعات، گروه‌های قومی و اجتماعی، نهادهای مدنی و سازمان‌های مردم‌نهاد بهبود و ارتقا بخشد.

بر اساس همین مبانی، شرکت تافته آرین به عنوان یکی از پیشگامان تولید محصولات سلولزی بهداشتی کشور، مسئولیت اجتماعی را به مثابه‌ی یک تعهد ملی برای خود تعریف نموده و تقویت اخلاق حرفه ای و مسئولیت‌پذیری اجتماعی را در قالب دو حوزه‌ی ارتقاء سطح بهداشت بانوان ایران و تلاش برای احیاء ارزش ها و رفتارهای دوستدار محیط زیست مورد توجه و تاکید قرار داده است. پیرو این هدف‌گذاری و خصوصاً در سال‌های اخیر، اقدامات گسترده و فعالیت‌های پردامنه‌ای در ارکان مختلف شرکت تافته آرین و در راستای این رسالت اخلاقی و اجتماعی صورت گرفته و نیز در جریان است.

طرح سبا (سلامت بانوی ایرانی)

تسهیل دسترسی همه بانوان به محصولات بهداشتی و آموزش بهداشت پریود؛

سلامت بانوان به‌واسطه عوامل مختلف بیولوژیکی و اجتماعی در معرض آسیب بیشتری نسبت مردان قرار دارد. اکثر بانوان، به دلیل داشتن تجربه‌هایی نظیر بلوغ و پریود در زندگی، دچار کمبودهایی هستند که باید به آن‌ها توجه شود. عدم دسترسی آسان و کم‌هزینه بانوان به خدمات بهداشتی باعث شده است، به طور جدی در معرض آسیب باشند؛ به‌خصوص بانوانی که به لحاظ معیشتی در شرایط مساعدی نباشند. همچنین هنوز خشونت علیه بانوان، پرشمارترین مورد نقض حقوق انسانی محسوب می‌شود.

یکی از اقدامات مهم برای ارتقاء سلامت بانوان، تسهیل دسترسی همه آن‌ها به محصولات بهداشت پریود است. زنانی که به لحاظ اقتصادی یا بهداشتی در وضعیت ضعیف‌تری به سر می‌برند، باید بتوانند بدون دغدغه مالی به نیازهای اولیه خود در این زمینه دسترسی داشته باشند.

از سوی دیگر، ارائه و ترویج اطلاعات درست و آموزش درباره سلامت جسمی و روانی بانوان یکی از بهترین راه‌های ارتقا فرهنگ سلامت بانوان محسوب می‌شود که باید بسیار بیشتر مورد توجه قرار گیرد. 

باتوجه به اهمیت کم جلوه داده شده در موضوع سلامت بانوان، روابط نابرابر قدرت بین زن و مرد، هنجارهای اجتماعی که فرصت های شغلی و تحصیلی بانوان را کاهش می دهد و تمرکز انحصاری بر نقش های تولید مثلی بانوان و…؛ باید برای رفع موانع اجتماعی و فرهنگی در برابر سلامت بانوان تلاش کنیم و بانوان سرزمینمان را تشویق نماییم تا برای دستیابی به همه موارد ذکر شده، مصمم و کوشا باشند. همچنین باید برای پیشرفت وضعیت سلامت بانوان، با همدلی از فعالان در این امر پشتیبانی نموده و روی برنامه‌های مربوطه سرمایه‌گذاری کنیم؛ این وظیفه تک تک ماست.

شرکت تافته آرین همواره حفظ و ارتقاء سلامت بانوان سرزمینش را یک تکلیف و چه بسا یک رسالت برای خود می داند و برای نیل به چنین مقصود ارزشمندی اهتمام خواهد ورزید. بنابراین برند تافته در قالب طرح سلامت بانوی ایرانی (سبا) با دو هدف تسهیل دسترسی بانوان ایران به محصولات بهداشت پریود و ارتقاء سطح آگاهی جامعه در حوزه بهداشت قاعدگی از طریق برگزاری پویش‌های اجتماعی پیش می‌رود تا قدمی برای بهداشت و سلامت بانوان ایران بردارد.

ارزش ها و رفتارهای دوستدار محیط زیست

به محیط زیست متعهد هستیم؛

شرکت تافته آرین نسبت به آثار زیستی محیط اقدامات خود در زمینه تولید، خود را مسئول می داند و به اصول و ارزش های دوستدار محیط زیست در حیطه فعالیت خود پایبند می باشد. بنابراین هدف ما این است که اثرات زیست محیطی محصولات خود را در هر مرحله به حداقل برسانیم؛ در همین راستا تلاش می‌کنیم در مراحل تولید هیچ گونه صدمه ای به طبیعت وارد نکرده و همچنین روشهای پاک مدیریت پسماند را برای جلوگیری از آلودگی محیط زیست همواره مورد توجه قرار دهیم.

مواد اولیه تولید محصولات ما شامل مواد پلاستیکی و خمیر کاغذ (صنعتی) و… است و محصولات ما به گونه ای تولید شده‌اند که راحتی را برای شما به ارمغان بیاورند. اما ما همچنین می‌خواهیم مطمئن باشیم که این محصولات را با کمترین تأثیر منفی ممکن بر محیط زیست تولید می‌کنیم. این بدان معناست که ما مواد اولیه ای را که استفاده می کنیم با دقت انتخاب می کنیم تا تهیه شده از روش های دوست دار محیط زیست باشند. در تولید تصمیمات هوشمندانه ای در مصرف انرژی می‌گیریم و اتلاف و آلودگی را به حداقل می‌رسانیم و ما در تمام مراحل تولید محصول از طراحی گرفته تا ساخت و دفع پسماند به محیط زیست متعهد هستیم.

علاوه بر این تافته تلاش بر یاری فرهنگ‌سازی برای حفاظت از محیط‌زیست دارد؛ در این زمینه از فعالان در این عرصه حمایت خواهد نمود و با برگزاری پویش های اجتماعی نظیر درخت کاری در جهت ايجاد محيطی بهتر برای زندگی بهتر گام بر می‌‌دارد.